Мануйлівський навчально – виховний комплекс
«Загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів
– дошкільний навчальний заклад»
Заняття з пошуково-дослідницької
діяльності з дітьми старшого дошкільного віку на тему: «Як живеш, квіточко?»
Мета: уточнити і розширити
знання дітей про кімнатні рослини; підвищити
пізнавальну активність дітей у їхній самостійній
пошуково-дослід
ницькій діяльності; закріпити знання
про те, що для росту рослин необхідні світло, тепло, поживний ґрунт, вода,
повітря; дослідницьким шляхом довести, що квіти є частиною живої природи;
удосконалювати діалогічне та монологічне мовлення, активізувати словник з теми
«Кімнатні рослини»; розвивати спостережливість, логічне мислення, увагу,
пам’ять,виховувати бережливе ставлення до рослин, працьовитість, бажання доглядати
за кімнатними квітами.
Попередня робота:
Спільна робота дітей і вихователя у куточку природи.
1. Експерименти, досліди:
§ з ґрунтом (чорнозем, глина, пісок);
§ з підфарбовуванням квітки гвоздики
через стебло;
§ з впливом повітря на життя рослин;
§ з розмноження кімнатних рослин
різними способами (живцювання, висадка насіння, цибулин).
2. Читання художніх творів про кімнатні
квіти (казок, легенд, віршів, загадок).
3. Розгляд ілюстрацій «Світ
кімнатних рослин».
Обладнання:
1. Лист з науково-дослідницького
інституту.
2. Кімнатні квіти: бегонія,фікус,традесканція,фіалки,
алоя, каланхое,хлорофітум.
3. Підфарбована у червоний колір гвоздика.
4. Збільшувальне скло.
5. Бейджики.
6. Пластикові стаканчики з чистою
водою, паперові серветки.
7. Пластикові стаканчики з
глиною,піском,чорноземом.
8. Таблички на столи з назвами
відділів: «Повітря», «Вода», «Ґрунт», «Світло», «Розмноження».
І. Вступна частина.
Привітання дітей:
Я всміхаюсь сонечку –
Здрастуй, золоте!
Я всміхаюсь квіточці –
Хай вона росте!
Я всміхаюсь дощику –
Лийся, мов з відра!
Друзям усміхаюся,
Зичу їм добра.
(Л.Д.
Нечай-Горбачук)
Пригадайте, який лист ви отримали
від вчених Уманського університету. Я зараз нагадаю вам його зміст (вихователь
читає). «Шановні колеги звертається до вас вчений з вивчення рослин.
Ми розпочали роботу над темою «Кімнатні рослини в житті людини». Пропонуємо вам
також включитися в роботу. Проведіть ряд дослідів і доведіть, що кімнатні
рослини – частина живої природи. Результати вашої роботи будуть розглянуті на
конференції».
І от сьогодні до нас з’їхалися вчені з різних
наукових інститутів. Тож давайте розпочнемо нашу наукову конференцію. Ви
готові?
Любі діти! Щоб ученими вам стати, треба багато всього
знати.
Тож ви, діти, не зівайте, на питання швидко відповідайте!
МОЗКОВИЙ ШТУРМ
1. Як називають модель земної кулі?
2. Зелені плями на глобусі – це?
3. Де можуть рости рослини?
4. Твоя улюблена рослина ?
5. Як ти доглядаєш за кімнатними
рослинами?
6. Навіщо кактусу колючки? (Колючки у
кактуса – це його листочки. Вони можуть бути короткими, довгими, м’якими,
гострими. Колючки захищають від жари і тварин, які їдять кактуси,
щоб отримати воду, що міститься у стеблі).
7. Чому герань пахне? ( Листя виділяє у
повітря ефірні масла).
8. Назви кімнатні лікарські рослини
(Каланхоє, алое, герань, традесканція).
9. Яка рослина виділяє кисень вночі?
(Кактус).
10.
Що робити,
якщо рослині тісно в горщику? (Пересадити її у більший горщик).
11.
Чи потрібно
розмовляти з рослинами ? (Так)
12.
Яку користь
приносять кімнатні рослини людям ?
(Діти відповідають на запитання та займають свої місця
за столами з табличками:
§ 1 – «Світло»,
§ 2 – «Вода» ,
§ 3 – « Повітря» ,
§ 4 – «Ґрунт» ,
§ 5 – «Розмноження».
Одягають бейджики з написами: «Вчений»,
«Лаборант». Лаборанти одягають білі халати.
ІІ. Основна частина.
Вихователь: Тож вчені вже готові приступити до роботи. Я
теж сьогодні не вихователь, а старший науковий співробітник (одягає
бейджик). Пропоную розпочати роботу нашої наукової конференції.
До нас надійшло питання із зали (зачитує): «Які умови
необхідні для росту рослин?»
Діти: вода, світло, ґрунт, повітря.
Старший науковий співробітник
(вихователь): А що
найголовніше? Ми провели дослід і дізналися, що квіти всмоктують воду
через корені. Вода рухається по стеблу до листочків і квітів.
Лаборант: Ось як це відбувалось.
1. Поставили в склянку з водою білу
гвоздику.
2. Додали у воду синьої фарби.
3. Через три дні квітка стала синьою,
тому що вода пройшла по стеблу до квітки.
Старший науковий співробітник
(вихователь): Дякую.
Я пропоную всім науковим відділам відтворити цей дослід. Але замість
стебла квітки взяти серветку, скатати її, щоб утворилася довга полосочка
(показує). Опускаємо полоску в склянку з водою .
§ Що трапилось ? (Серветка стала
мокрою).
Ось так вода рухається по стеблу рослини,
розповсюджуючи поживні речовини до листків і квітів.
Старший науковий співробітник
(вихователь):
§ Скажіть, в яку пору року
рослини поливають частіше? (Влітку).
§ Чому? (Тому що спекотно, ґрунт
швидко сохне)
Із зали надійшло запитання до науковців з відділу
«Світло» (зачитує).
§ Чому майже всі рослини мають зелений
колір листя? Що допомагає їм бути зеленими?
Вчений: У листках рослини є хлорофіл, який
вбирає світло і допомагає рослині дихати і харчуватися. Якщо рослині не
вистачає світла, то вона може загинути.
Ми провели дослід. Один вазон з
геранню поставили у темне місце, а інший – залишили на сонці. Подивіться,
що трапилося з квітами. Листочки у квітки, яка стояла у світлому місці,
пружні, мають зелене забарвлення, а у іншої рослини – жовті.
Старший науковий співробітник (вихователь): Отже, рослинам необхідне світло. Як
же допомогти геранні стати знову гарною? (Треба поставити її у гарно освітлене
місце).
Лаборант ставить квітку на підвіконня.
Старший науковий співробітник
(вихователь): Я теж
провела дослід. Поставила біля вікна герань і не повертала його.
§ Що трапилось? (Усе листя повернулось
у бік сонця).
Отже, рослини, як і все живе на землі, вміють
рухатися.
Старший науковий співробітник
(вихователь): Наступне питання до вчених з відділу «Повітря» (зачитує):
Ви сказали, що хлорофіл допомагає рослинам
дихати. А чим дихають рослини? У них є ніс, легені?
Вчений: Ні, квіти дихають листками,
коренями. І тому листя треба мити, протирати пил. Ґрунт у горщику треба
рихлити, щоб повітря потрапляло до коренів.
Лаборант: Ми провели дослід. Листочок бегонії
змастили вазеліном. Через декілька днів листок став блідим, жовтим. Повітря
перестало потрапляти до нього і він почав хворіти. Подивіться (демонструє).
Треба обережно обірвати листочок, щоб не загинула вся квітка
(обриває).
Старший науковий співробітник
(вихователь): Я теж провела дослід. Я не мила і не протирала пил з листків фікуса
три дні. Подивіться, яким стало листя цієї квітки. (Діти по черзі підходять і
дивляться на листок фікуса через збільшувальне скло).
§ Що ви помітили? (Рослина стала
брудною. Їй важко дихати і виділяти кисень).
§ Як допомогти фікусу? (Треба протерти
пил вологою серветкою).
А тепер візьміть кожен своє збільшувальне скло,
і розгляньте листя фіалок, які стоять у вас на столах.
§ Чим вкриті листочки фіалки?
(маленькими ворсинками)
Ці ворсинки допомагають рослинкам дихати. Якщо на них
скоплюється пил та бруд, то повітря погано потрапляє до рослин.
§ Як же очищувати такі рослини від
пилу? (за допомогою м’якої сухої щіточки або пензлика).
Зараз я пропоную вам очистити фіалки від пилу, а
лаборанту із відділу «Повітря» протерти фікус вологою серветкою.
Психогімнастика «Квіточка»:
Я – маленька квіточка. Я повільно росту. Я
піднімаю свої листочки до сонечка. Мої пелюсточки вмиваються холодною вранішньою
росою. Мої листочки колихає легенький вітерець. Він кружляє зі мною у вальсі. Я
– квіточка. Я приємно пахну. Я дарую свої пахощі сонечку, небу, землі, і
всім-всім людям.
Старший науковий співробітник
(вихователь): Наступне
запитання надійшло від наших колег до науковців з
відділу «Ґрунт».
§ Яке значення має ґрунт для життя
кімнатних рослин?
Вчений: Ми провели дослід. В один день
ми посадили живці колеуса у різний ґрунт. У перший горщик ми насипали
глину, у другий – пісок, а в третій – чорнозем. Усі рослини виросли
різні за розміром. Найкраща рослина виросла у чорноземі
Старший науковий співробітник
(вихователь): Давайте
перевіримо, чому так сталося. (Проводиться дослід на здатність
різного ґрунту пропускати воду).
У вас на столах знаходяться стаканчики з
різними видами ґрунту. У першому – глина, у другому – пісок, у третьому –
чорнозем . Наливаємо однакову кількість води у стаканчики з
ґрунтом.
§ Що трапилось? Чи гарно пропускає
глина воду? (Ні, вода залишається на поверхні глини, а значить і повітря
погано потрапляє до коренів рослини. Квітка повільно росте у глиняному ґрунті).
Розглянемо стаканчики з піском.
§ Як пройшла вода? (Швидко. Отже,
швидко проходить і швидко висихає. Рослина не отримує достатньої
вологи і також росте повільно).
§ Візьміть стаканчик з чорноземом,
розгляньте його. Які висновки ви можете зробити? (Чорнозем гарно всмоктує воду,
довго залишається зволоженим).
Отже, найкраще квіти почувають себе у чорноземі,
який містить поживні для рослин речовини.
Старший науковий співробітник
(вихователь): І ось
надійшло останнє запитання до вчених з відділу «Розмноження».
§ Скажіть, з чого може вирости квітка?
Вчений: Ми провели дослід і з’ясували, що
квіти можуть вирости з насінинки, з цибулинки, з живця, з листочка. (Лаборант
демонструє пророщені рослини).
Старший науковий співробітник
(вихователь): Залишилося з’ясувати головне питання нашої конференції:
§ «Кімнатні квіти – це частина живої
природи?» (Так).
Вчені і лаборанти: Квіти, як і люди,
народжуються, ростуть, рухаються, харчуються, дихають, хворіють. Квітам,
як і людям, для життя необхідне сонце, вода, повітря.
Старший науковий співробітник
(вихователь): Я думаю, що наші вчені гарно виконали своє завдання.
ІІІ. Заключна частина.
І завершимо роботу конференції девізом, який завжди
допомагає нам:
Досліджуєм природу,
Допомагаєм їй.
В рослинці бачим вроду,
Даруєм дружбу їй.
Ми квіти ці чудові
Врятуємо завжди:
Поллємо їх, помиєм,
Прищепим і посієм.
Досліджуєм природу,
Природа – це наш дім !
Заняття на тему:«Будемо здорові. Друзі та шкідники здоров’я»
мета: закріпити уявлення дітей про
те, що найбільше багатство людини - здоров`я, формувати потребу дбати про
своє здоров`я, дати елементарну інформацію про наявність в організмі
мікроістот (віруси, бактерії, мікроби), які шкодять здоров`ю та розвивати
здатність встановлювати причинно-наслідкові зв’язки, розвивати бажання вести
активний спосіб життя, дбати про своє здоров`я, турботливо ставитися до свого
тіла та організму, вміти його доглядати, розвивати мислення й
комунікативні функції,
виховувати корисні звички,
які допоможуть зміцнити здоров'я, прищеплювати інтерес до занять фізкультурою і
спортом,виховувати вміння дотримуватися загальних правил і
норм поведінки в спільній колективній діяльності.
Обладнання: іграшка порося, зубна
щітка,мило.
Хід заняття
Вступна частина
Діти, сьогодні ми зібралися з вами, щоб поговорити про здоров'я. На яке
слово схоже слово "здоров'я"? Правильно, слово " здоров'я"
схоже на слово " здрастуй". Коли люди вітаються, вони бажають один
одному здоров'я. Давайте привітаємося і ми.
Вихователь пропонує дітям встати в круг.
Гра " Здрастуй"!
Діти стають в круг і по черзі приспівують фразу, називаючи ім'я дитини, якій
передають м'ячик : "Здрастуй, Соня"! і так далі.
Основна частина
Діти, а ви почуваєте себе здоровими? Послухайте себе. Що таке здоров'я?
Здоров`я – це стан організму при якому
нормально виконують свою функцію (працюють) всі його органи.
Я відкрию вам маленький секрет. Наше здоров'я можна порівняти з сонечком, у
якого багато промінців. Ці промінці живуть в кожній клітинці вашого організму.
І якщо зіпсується хоч один із них, то виникає біль, або інші неприємні
відчуття. Навіть, коли маленький зубчик заболить, то людина страждає. Про один
такий випадок я зараз вам розповім.
Вірш Т. Лисенко «Хвора Киця»
Діти, а що
потрібно робити, щоб зубки не боліли ?
Зараз ми з вами послухаємо поради нашої
медсестри «Як правильно чистити зуби»
А тепер кожен із вас покаже свої зубки медсестрі,
щоб з’ясувати чи здорові вони у вас.
Фізкультхвилинка. «Зарядка для каченят»
Діти, а що шкодить нашому здоров’ю ? (ХВОРОБИ)
А як можна від них врятуватися ?
Зараз ми послухаємо вірш Тетяни Лисенко про
«Мікроби»
Скажіть, чому захворіло поросятко ?
Як воно себе
почувало ?
Хто його врятував ?
Чому вчить
нас історія про свинку ?
Діти, а хто є помічниками для нашого здоров’я ?
(Здорова їжа, дотримання режиму дня, повітря, сонце, вода, чистота, охайність,
спорт, лікарі, сон, спокій, працьовитість, любов і дружба) .
(діти йдуть
до умивальників і вчаться правильно мити руки).
Конспект заняття з навчання правил дорожнього руху
з дітьми середньої групи
Тема: "Правила дорожнього руху"
Мета: закріпити з дітьми правила дорожнього
руху: знати, що люди ходять по тротуару; знати призначення сигналів світлофора;
ознайомити з дорожніми знаками,вчити бути уважними, спостережливими,
обачними; виховувати бережливе ставлення до свого життя,удосконалити вміння
вирізувати частини круглої форми; викликати позитивні емоції під час
образотворчої роботи.
Хід
заняття
Читання та обговорення
вірша.
Щоб
здоровими завжди бути
Треба
добре те збагнути
Що
дорога, безперечно,
Дуже
й дуже не безпечна.
Та
я к правила ти знаєш
І
щодня їх пам»ятаєшь,
То,
звичайно, що тоді,
Де
узятися біді?
- Діти,
про що цей віршик?
- Чи
зрозуміли ви з цього вірша, яка тема нашого заняття?
- Правильно,
сьогодні ми з вами будемо говорити про правила дорожнього руху. Всі люди,
великі і маленькі, як тільки вони вийдуть з дому на вулицю, одразу ж стають
пішоходами.
- Як
ви гадаєте, чи легко бути пішоходом?
- А
що тут важкого?
- Так,
це вірно. Вулиця- це не парк, а шосе – це не стежка. Справжній пішохід – це
той, хто спокійно йде по шумній вулиці, не лякається автомобілів, автобусів,
мотоциклів. Веде себе на вулиці впевнено, не заважає машинам і сам ніколи під
машину не потрапить.
- Діти,
а скажіть мені, чим відрізняються один від одного водій, пішохід та пасажир?
- Пасажир
– це хто?
- Водій
– це хто?
- Пішохід
– це хто?
- Так,
молодці. Ми дізналися, чим вони відрізняються одне від одного. Та хоч вони і
різні, але для всіх них існує одне головне правило- це правило дорожньго руху і
дорожні знаки.
- Подивіться
уважно на дошку.
Це
дорожні знаки
Їх
потрібно знати
Водіям
і пішоходам,
І
хто їздить, і хто ходить.
- Діти,
коли ви з батьками ходили із садочка додому, коли ви їздили з батьками у місто,
або ж коли ми з вами ходили на прогулянку, то ви дуже часто зустрічали різні
дорожні знаки, але не розуміли, що ті знаки означають. То ж сьогодні ми
навчимося з вами деякі дорожні знаки читати.
- Пям»ятайте,
що без дорослих вулицю можна переходити лише тоді, коли немає
близько машин або коли машини по тій вулиці майже не їздять. Але краще без
дорослих вам цього не робити, бо ви ще маленькі. Та якщо так трапилося, що вам
треба перейти вулицю без дорослих , то пам»ятайте, що переходити вулицю треба
тільки кроком, не поспішаючи. І переходити її можна лише в спеціально
відведених для цього місцях. Там має стояти ось такий знак «Пішохідний
перехід». В більш небезпечних місцях є ще зебра – це білі смужки. Там, де немає
зебри і знаку переходити вулицю заборонено. Треба шукати відповідне місце для
переходу.
- Як
ви гадаєте, чому ці білі смужки називають зебра?
- Так,
молодці. Дійсно є така тварина.
- Зараз
познайомимось із слідуючим знаком. Ось цей знак забороняє рух пішоходів. Якщо
ви побачите такий знак, то це значить, що в цьому місці вулицю переходити не
можна. Це є небезпечно.
- Слідуючий
знак означає, що недалеко є пункт медичної допомоги. Якщо по дорозі стається
якась аварія, то за допомогою цього знаку можна швидко знайти медичну допомогу.
- Ось
іще один знак. Він називається « Обережно. Дикі тварини» Послухайте маленьку
історію. « Машина їде по дорозі. Праворуч і ліворуч ліс. Висить знак «Обережно.
Дикі тварини». Вибігає маленький зайчик. Він хоче перейти дорогу і якомога
швидше потрапити додому до мами-зайчихи. Водій їде по дорозі повільно, дивиться
на знак і пропускає зайчика.» А якби не було знака?
- Молодці.
І ось останній знак. Скоро літо і ви будете всі гратися надворі і їздити на
велосипедах. Хто з вас вміє їздити на велосипеді?
- Але
не всюди можна їздити на велосипеді, і саме в таких місцях, де це заборонено,
стоїть ось такий знак. Це значить, що в цьому місці на велосипеді заборонено
їздити.
- Ось
я вас і познайомила з деякими знаками. Але це не всі знаки. Їх дуже і дуже
багато, і ви будете завжди їх зустрічати на протязі свого життя. Тож давайте
пригадаємо, які знаки ви навчилися сьогодні читати?
- Молодці.
А зараз давайте пограємось з вами в одну гру. Я вам показуватиму картинки із
різними ситуаціями, а ви мені скажете, в яких випадках герої картинок
неправильно поводять себе на дорозі, і як би вчинили ви самі.
Дидактична гра « Правильно чи ні?» - вчити правильно
поводитися в різних ситуаціях, пов»язаних з дорогою.
Фізкультхвилинка
Фантазувати
я не лінюся,
На
тракториста перетворюся.
Трактор
мій зранку в полі працює,
Землю
оре, до посіву готує.
Фантазувати
я не лінюся,
На
машиніста перетворюся.
Потяг
мій їде, день і ніч мчиться,
Спати
у час цей мені не годиться.
Ще
я помрію, пофантазую,
В
мріях своїх корабля поведу я.
Плинь,
кораблю, ти по гладі морскій,
Я-
капітан, я відважний такий!
- Про
що наша фізкультхвилинка?
- Так,
а до якого виду транспорта можна віднести трактор? Потяг? Корабель?
- А
які ще види транспорту ви знаєте?
- Молодці!
Ми трішки відпочили. Тепер я хочу вам розповісти про світлофор.
( Вихід світлофора )
Світлофор: -
Тук-тук-тук! Я і сам про себе можу розповісти.
На
одній нозі стоїть
На
дорогу він глядить.
Кольорові
очі має,
Людям
всім допомагає:
Пішоходам,
водіям,
Що
ж потрібно знати нам?
Світлофор: - Маю я,
діти, три кольори. Червоний значить небезпека, жовтий колір – зачекай, а
зелений – можна йти, машин немає. Стояв я сьогодні на дорозі, бачу Максимко йде
з матусею до дитячого садочка, та й каже він матусі, що сьогодні в нього
заняття про правила дорожньго руху. От я і вирішив завітати до вас у гості,
розповісти про себе.
- Ми
дуже раді, що ви до нас завітали. Дякуємо вам за розповідь.
- Наші
дітки теж хочуть вас потішити і розповісти вірші про дорогу6 а також прислів»я
та приказки.
Все
місто повне руху
Машини
вряд біжать,
Яскраво
світлофори
І
день і ніч горять.
Проходь
же обережно,
Свій
кожен крок узгодь.
І
тільки там, де можна.,
Ти
вулицю уважно переходь!
Дорога
стелиться під ноги,
Поєднує
селе і міста.
Стрічкою
в»ється серед лісу і поля,
Але
й небезпечна буває вона.
Дома
рука й нога спить, а в дорозі голова й не дрімає.
Безпреривний
рух навколо,
Але
ж треба йти в садочок.
Щоб
ходити було гарно,
Збудували
тротуар нам.
І
доріжки пішохідні,
Для
безпеки необхідні.
Новою
дорогою йди, та й старої не забувай.
Одинокому
дорога дуже довга.
Погана
мотузка і та в дорозі знадобиться.
Світлофор: - Дуже
гарно ви розповідали вірші. За те, що ви мене потішили, я вам покажу один
цікавий мультик про хлопчика Неслухняйка.
( Перегляд
мультфільму)
- Сподобався
вам мультфільм?
- Чому
вас він вчить?
- Так,
правильно. На дорозі треба бути завжди уважним і не гратися біля доріг.
- Наш
гість вже збирається йти. Він хоче піти до інших діток та розповісти про
правила дорожньго руху. Давайте ми з вами виготовимо маленькі світлофори, щоб
пан Світлофор роздав маленьким діткам.
- У
вас на столах лежать світлофори, але в них не вистачає кольорів. Давайте ми
виріжемо кола потрібних кольорів і приклеємо до світлофорів. Яким чином ми
можемо отримати коло з квадрата?
- Так,
молодці. Подивіться, як я виготовлятиму свій світлофор.
- Ну
а тепер ви робіть світлофори. Які кольори ви використаєте?
- В
якому порядку ці кольори мають стояти?
- Так.
А перед початком роботи давайте зробимо пальчикову гімнастику, щоб ваші ручки
гарно працювали.
Пальчикова гімнастика.
Добрий
день, добрий день,
Пальчики
сказали.
Ми
сьогодні всіх малят
Радо
привітали.
- Молодці,
діти. Ви дуже гарно попрацювали. Я віддам ваші світлофори нашому гостю.
- А
зараз послухайте один вірш Н.П. Красоткіної.
Любіть
себе і інших поважайте,
Своє
життя й здоров»я бережіть.
І
правильну дорогу обирайте,
Якщо
бажаєте до старості дожить.
Щоб
не спізнитись, ви не поспішайте,
Раніше
вийдіть, щоб спокійно йти.
А
на дорозі рот не розкривайте,
Своє
життя й здоров»я бережіть.
Бо
їде транспорт, всюди перехожі,
Хто
на роботу, хто з роботи йде.
Чи
сіє дощ, чи дні стоять погожі,
А
рух не припиняється ніде.
Летять
машини,
Швидкість
в них висока,
Миттєво
транспорт цей не зупинить.
І
хоч, дорога, може, й не широка,
Та
через неї, діти, не біжіть,
Спіткнутись
можна чи перечепитись,
Летять
машини, вам несила встать.
Автомобіль
не може зупинитись,
Страшне
нещастя може вас спіткать.
Дорогу
оберіть до рідного садочка,
Щоб
світлою й безпечною була.
І
навпростець теж не ходіть ніколи,
Собі
і іншим не бажайте зла.
І
в темряві ніколи не блукайте,
А
з друзями старайтеся іти.
І
людну вулицю чи стежку обирайте,
Своє
життя й здоров»я бережіть!
- Чому
вчить нас цей вірш?
- Що
нового ви дізналися сьгодні?
- Памятайте,
що ваше життя і здоровя є найважливішим для нас. Будьте завжди обачними і
обережними, бережіть своє життя!
Розвага на тему : «
Весела масляна
(Під музику до зали заходять діти, стають
півколом)
1: Всі! Всі! Всі! Всі на свято!
Масляну зустрічати, зиму проводжати!
Весну закликати!
Поспішайте! Поспішайте!
!
2.Сьогодні Масляна запрошує в гості!
Поспішайте швидше!
Поспішайте швидше!
Немає свята нашого
веселіше!
Гостей давно ми чекаємо.
Масляну починаємо!
Ведуча:
Здрастуйте, гості дорогі!
Доброго дня, ласкаво просимо!
Масляну веселу відкриваємо,
Свято починаємо
Кривий танок
ВедучаНу що ж, Масляну зустрічай,
Та про веселощі не забувай!
А найкращі веселощі на ярмарку!
1
дитина Нині ярмарок у нас! Купуй все про запас
2
2 дитина; Танцюй, гуляй,
тільки рот не роззявляй!
3 дитинаі
Ярмарок! Ярмарок! Веселися народ!
Ану, красуня Виходь вперед!
4 дитина:
Купуйте дрібнички, Саморобні іграшки За посмішку і за жарт,
За будь - яку примовку,
Підходь і налітай Все, що хочеш,
вибирай!
(Виходить Ваня)
Ведуча: (звертається до
Вані)
Ваня, а тобі що треба купити на ярмарку
Ваня: Оселедчик.
Ведуча: Вже продали.
Ваня:
Огірочків.
Ведуча їх уже з'їли.
Ваня: Ну тоді яблучок.
Ведуча Розібрали.
Ваня: Так що ж залишилося?
Ведуча
Пісні, танці, жарти, сміх!
Досить радості на всіх!
Замовляй!
Ваня: Хочу танок затанцювати.
Ведуча
Тож скоріше у танок!
Хоровод
Ведуча
Ой, давно це було. Та й донині залишилося.
Добрі молодці збиралися на площі силою помірятися та затіяти кулачні бої, а то
і подивитися на бої півнячі. Запрошую
найсильніших позмагатися!
Хто в бігу в мішках переможе,
Того, народ нагородить.
«Біг в мішках
Ведуча
Ай Масляна,
веселуха! Всіх розсмішила та потішила!
Ведуча
Я млинців з'їла б з
вершок!
Ось в кутку стоїть мішок! (показує рукою)
(Підтягує мішок)
Принесли в честь свята Частування різного багато:
Пряники, цукерки, бублики Для пригожої публіки.
(Мішок ворушиться)
Ведуча
Що за диво? Скок та скок!
Глянь — ворушиться мішок!
Гей, хапайте його!
Швидше мішок тримайте!
Давайте - но розв'яжемо мішок і
почастуємо весь чесний народ. Дивися, всім по млинцю дістанеться.
(Розв'язують мішок, а там переодягнена
Баба-Яга, доїдає останній млинець
Баба - Яга: Здорово,діти ! Уклін і вам! Люди добрі! Привіт вам від Лісовика.Тьху ти! Від літа!
Зустрічалася я з ним на болоті.
Ой! У польоті! Коли, отже, до вас сюди
поспішала!
Пора мені прийшла, обов'язки свої справляти!
Ведуча
Почекай, тут щось не
так! Масниця, а в тебе паспорт є?
Баба - Яга:
Це у мене - то? Є у мене
паспорт, є!
Во, дивіться! (Простягає
паспорт, читає)
Призначається Масницею
на 2020 рік!
І печатка є! І підпис хитромудрий внизу!
Ведуча
А ну Яга, покажи, що там
за підпис?
Баба - Яга:
Кощей Безсмертний!
Ведуча
А - а - а ! Іди від нас,
не хочемо знати тебе!
І Масницею взяти не
можемо
Баба - Яга:
Як же так? Я всю зиму
готувалася, недоїдала, недосипала.
Таке меню вам
приготувала, пальчики оближеш!
Ось послухайте:
На перше суп — саіте, на холодній воді.
Крупинка за крупинкою
ганяються з палицею.
На друге пиріг — начинка
з жаб'ячих ніг,
З цибулею, з перцем та з собачим серцем.
Ведуча
Ну що, діти, може й справді
нехай спробує бути Масницею?
Діти:
Так!!!!!!!!!
Ведуча Воно, звичайно, можна. Тільки нехай спочатку загадки відгадає
Б Я : Ну, це я враз! Запитуйте!
Ведуча Тітонька крута,
Біла та сива,У мішку холоднечу
везе
На землю холод
трясе: Кучугури навертає,
килимом землю вистилає.
Баба - ЯгаЦе я, це я!!!!!!!!!
ВедучаНеправильно. Діти, що це??????
Діти
Зима.
Баба - Яга:
Намудрували чогось тут.
Розминалась я!
Постій, задавай питання друге.
Ведуча:
Зоря - зоряниця, червона дівиця.
Травку випускає, росу розстеляє,
їде стороною,з сохою та бороною,
З джерельною водою.
Баба - Яга:Це теж я. Адже я красна дівиця!
Ведуча: Ні. Що це, діти?
Діти:Весна!!!
Баба - Яга:Задавай останнє питання!
Ведуча Що на світі солодше за все?
Баба - Яга: Морозиво!
Ведуча: Ні. Що це, діти?
Діти: Сон.
Ведуча : Геть іди,ти не
масниця . Нам не потрібна така!
Баба – Яга:А яка ж вам потрібна?
Діти Справжня!
Баба - Яга:Гей, карету мені, карету!
(їй подають мітлу)
Баба - Яга:
Кричу, бурчу, хочу, не хочу!
Мітла, іди в хатинку давай!
(Відлітає на мітлі)
Ведуча: Діти, а давайте
справжню Масляну покличемо!? (Діти кличуть)
(Заходить Масляна)
Доброго дня! Я
Масляна – молоденька , Зустрічайте мене
гарненько,
З млинцями, з каравайцями,З
вареничками.
ВедучаТи надовго до нас прийшла?
Масляна
Всього на сім днів.
Кожен мій день має свою назву:
Понеділок — зустріч,
Вівторок — загравання,
Середа — ласун,
Четвер — широкий четверток,
П'ятниця — тещині вечірки,
Субота — звичні посиденьки,
Неділя — проводи Масляної.
Ведуча
А що ти нам принесла?
Масляна : У мене для вас гра,Збирайся
дітвора!
Не штовхайтесь, не поспішайте,У коло
швиденько ставайте!
Гра з хустинкою
Ведуча:
Символом Масляної є
млинці. Для приготування млинців треба багато секретів знати. Тісто ставити на
сніговій воді, на дворі, коли сходить місяць, та промовляти:
Місяць, ти місяць,Золоті ріжки,
Заглянь у віконце, підніми опару.
Хороша опара вродила, пора і млинці з неї пекти!
Ведуча :Діти, а давай но пограємо!
Гра з Батькам «
Хто швидще зість млинці»
Масляна: Я
не забула для вас приготувати частування.
(Пригощає тарілкою з млинцями)
Скоро масничний тиждень підійде до кінця і
пора мені вже збиратися.
Ведуча
Ми і співали і грали,
тож будемо і млинцями твоїми пригощатись. Дякуємо тобі!
Прощавай , Масниця, погостювала ти у нас недовго,
Погостювала всього сім деньків, а ми думали 7 рочків.
Пройшла Масляна-скінчилося гуляння.
Прощай зима холодна, приходь, весна
червона!
Хоровод веснянка
Ведуча : А ще на
початку весни свято наших красивих,
найдорощих та найцінніших мам та бабусь
і наші малюки приготували привітання та маленькі подаруночки
Лепбук зима в готовому вигляді
Немає коментарів:
Дописати коментар