Пам'ятка для батьків.Запрошуємо діток до нас в садочок.


 Сторінка для батьків | lelekaПАМ'ЯТКА ДЛЯ БАТЬКІВ.

 ПРОСИМО ВАС ДОТРИМУВАТИСЯ ТАКИХ ПРАВИЛ:

      1. Своєчасно приводити дитину до дошкільного закладу - до 8.30 та забирати до 15.00.
     2. Приводити в ДНЗ здорову дитину, повідомляти вихователя про її самопочуття вдома.
     3. Своєчасно повідомляти адміністрацію закладу про хворобу дитини та інші причини її відсутності в ДНЗ за телефоном.
     4. Якщо під час ранкового прийому в ДНЗ у дитини виявлено ознаки хвороби, батьки зобов'язані звернутися до лікаря за консультацією або медичною допомогою.
    5. Батьки, або особи, що за їх дорученням приводять дитину в дошкільний заклад, мають передати дитину вихователю або тому працівникові ДНЗ, який приймає дітей в цей час. Неприпустимо відправляти дитину в дошкільний заклад саму, без супроводу дорослого. Увечері вихователь зобов'язаний передати дитину батькам або іншій особі, що прийшла за їх дорученням.
   6. Вихователь не має права віддавати дітей з дошкільного закладу
     НЕПОВНОЛІТНІМ ДІТЯМ , БАТЬКАМ У НЕТВЕРЕЗОМУ СТАНІ ТА СТОРОННІМ ОСОБАМ!Батьки зобов`язані:
— вносити встановлену плату за харчування дитини в навчальному закладі до 10 числа поточного місяця; віддавати і забирати дитину безпосередньо у вихователя, і обов`язково особисто, не передовіряючи її неповнолітнім особам; приводити дитину здоровою, чисто вдягненою, охайною, у відповідності до санітарно-гігієнічних правил;
— дотримуватись режиму роботи навчального закладу, приводити та забирати дитину вчасно; своєчасно сповіщати вихователів про відсутність дитини у навчальному закладі і причини її відсутності; у разі відсутності дитини більше 3-х днів надати довідку від лікаря про медичне обстеження і можливість відвідування нею дитячого колективу;
— у разі тимчасової відсутності дитини сповіщати, як дитина буде відвідувати навчальний заклад після 20 числа поточного місяця.  
Батьки мають право:
— вносити пропозиції щодо роботи з дітьми;
— організації додаткових послуг;
— відвідувати заняття та інші навчально-виховні заходи;
— заслуховувати звіти керівника про роботу навчального закладу.

Як підготувати дитину до дитячого садка? 15 важливих кроківНезважаючи на важкий адаптаційний період, дитині дуже корисно відвідувати дитячий садок. Тут вона отримує численні корисні навички, вчиться комунікувати, перебувати в колективі. І щоб процес звикання до садочка був не таким стресовим, підготовку потрібно розпочати заздалегідь. 
Етап I: підготовчий
Формування позитивної думки про садочок, де незабаром дитина буде проводити майже цілий день без присутності батьків. Це етап психологічного звикання.

Крок 1. Грайте вдома у захоплюючу гру «дитячий садок», у якій малюк знайомиться із розпорядком дня, уявним персоналом та правилами поведінки. Якщо дитина порушує правила, то виконує штрафні завдання. Впоралася – отримала заохочувальний приз.

Крок 2. До раціону поступово додавайте звичні для садочка страви – морквяні котлети, узвар, пюре, молочна каша тощо. Взяти приклад меню можна в садочку, до якого плануєте відвести малюка.

Крок 3. Привчаємо дитину одягатися самостійно, особливо верхній одяг, шапку. Також важливо навчити зашнуровувати взуття.

Крок 4. Граючи на пісочниці, стимулюйте дитину знайомитися з дітками, запрошувати до себе в гості.

Крок 5. Періодично відвідуйте дитячий садочок. Можна стояти за парканом та спостерігати за обідньою прогулянкою дітей. Пояснюйте малюку їхні дії: «Ось дітки шикуються парами», «Зараз вони йдуть на тиху годину, як і ми», «А тепер їх забирають додому батьки».

Крок 6. Вдома чітко дотримуйтеся режиму дитячого садочка: ранній підйом, прийоми їжі в однаковий час, денний сон, прогулянки, розваги.

Крок 7. Купіть гарну піжаму та вчіться спати в ній лише вдень. Розповідайте дитині, що це піжама для дитячого садочка. А на ніч одягайте якісь старі та не дуже привабливі речі для сну.

Крок 8. Часто грайте з дитиною в хованки, аби малюку не було страшно залишатися без постійного контакту з вами. Нехай дитина звикає залишатися без вашої присутності.

Етап II: адаптація
Ці підказки допоможуть легко пережити перші тижні в садочку.

Крок 9. Кожен ранок повинен починатися для дитини з позитивних думок. Піднімайте малюка заздалегідь, не квапте, не перетворюйте пробудження на негативний момент. Постійно підбадьорюйте та веселіть дитину, аби ви вийшли з дому з чудовим настроєм.

Крок 10. Перший тиждень приводьте малюка лише на денну прогулянку з групою – малюк поки що не повинен залишатися на цілий день у садочку.

Крок 11. Ввечері обов’язково прогулюйтеся до садочка та показуйте, що там вже темно, усі працівники пішли додому, садочок замкнули і нікого з діток усередині не залишилося. Тож не треба боятися, що малюка не заберуть батьки ввечері, а він залишитися в садочку.

Крок 12. Починаючи з другого тижня, поступово збільшуйте тривалість перебування в дитсадку. Уже через 2-3 тижні малюк повинен залишатися на денний сон.

Крок 13. Намагайтеся перший період приходити без запізнення. А ще краще – одними з перших. Дитині простіше слідкувати, як поступово приходять дітки, ніж відразу потрапити в незнайомий великий колектив.

Крок 14. У присутності дитини побільше спілкуйтеся з вихователем, нянечкою. Дитина повинна розуміти, що ви цим людям можна довіряти.

Крок 15. Навчіть малюка орієнтуватися по часу. Роз’ясніть, де будуть стрілочки годинника на стіні, коли ви за ним повернетеся. А до цього часу попросіть малюка гратися з іншими дітками та слухатися вихователя, аби ввечері усе детально розповісти вдома.

Поради для вас шановні батьки!

Ну що ж таке адаптація?? 
Страшний монстр який розділить вас з дитиною??? 
Як допомогти дитині його побороти? 
Насправді все набагато простіше, це час змін. Час пристосування дитини до умов перебування в новому колективі. Ваша дитина готова до нового життя, ваша роль їй допомогти в цьому.
Всі пам'ятаємо які відчуття тривоги та страху ми відчували, коли йшли на першу пару в інститут, перший раз на співбесіду та робочий день в новому колективі. Допустимо що такі відчуття проявляються в дитини коли її залишають на адаптацію. Тут постає істина що саме від батьків залежить успіх адаптації. Хочу поділитися порадами як підготувати дитину до ЗДО:
1. Навички самообслуговування. В першу чергу це ваші основні завдання як батьків, навчити дитину проявляти бажання самостійно: їсти, пити, одягатися. Звичайно буде проливатись чай на нову спідничку, та за те будемо мати нову звичку  😉. Дійсно дитина раннього віку не може робити багато речей самостійно тільки тому що її потрібно навчити. Ніколи працівник садочка не залишить вашу дитину голодною чи "мокрою", але це не має бути нормою для вас! Забуваємо про памперси, пипку і спільний сон з мамою.
2. Змінюємо режим дня дитини наближено до садкового. Дитина не може бути «жайворонком» чи «совою», їй просто потрібно режим. За місяць до садка варто почати прокидатися о 7 ранку, а відправлятися до сну краще о 21 год. Дитина має висиплятися, бо здоровий сон запорука хорошого настрою дитини.
3. Харчування дитини має бути збалансованим і наближеним до садкового. Якщо в дома була піца 🍟🌭🍰, то садковий обід буде, м'яко кажучи, не смачним. Тому варто в дома завчасно підготувати дитину, привчаючи її до звичайної та здорової їжі — каші, супчики, 🍏🥗.
4. Обмежуємо дітей у використанні гаджетів, частіше гуляємо з однолітками. Якщо вони йдуть у цю ж групу це чудово. Краще перед сном прочитати дитині казку і відмовитись від перегляду мультфільму. Що знизить психологічне напруження. А ще щоб дитина почала їсти самостійно потрібно забути про гаджети під час обіду чи вечері.
5. Спостереження та бесіди про роботу тата (бабусі, офіціанта, перукаря, продавця) і пояснити що у мами теж є робота і для дітей це зовсім не цікаво цілий день бути на роботі у дорослих. А в час пандемії це небезпечно. Натомість ти підеш в садок де буде цікаво і весело.
6. Ненав'язливо розкажіть дитині що її чекає у садку, глядіть тільки не часто акцентуйте увагу на змінах які її чекають. Можна переглянути відео: свята чи заняття. Можна прогулятися територією садка. Потрібно про все розказати, але так щоб це не було підготовкою на бойове завдання 🏋️‍♀️🪂🤺.
7. Час від часу залишати дитину в ігрових кімнатах, у бабусі, приватному садку тоді реакція дитини може бути більш позитивною на зміни, в іншому випадку це може взагалі не впливати на адаптацію. 
8. Можна подарувати дитині іграшку/браслетик (якусь цікаву для дитини річ). Річ має бути не коштовною, але щоб завжди було те що близьке маленькому сердечку 😍.
9. Спільно з дитиною зробіть покупки в садок. Зі свого досвіду скажу що  часто це стає першою розповіддю дитини в садку. Піжама з улюбленим героєм може бути причиною залишитися на сон.
10. Якщо у вас є ритуал прощання це звичайно добре. Але можу вас розчарувати дитина під час адаптації може себе поводити по іншому. Тому прийшли в садок, поцілували й «передали до рук» вихователя. І чекаємо поки пройде час. Перший день - 30 хв., а далі скаже вам вихователь індивідуально. 
🔥Найголовніша моя порада щодо часу. Не варто поспішати. І ніякому разі не залишати дитину з перших днів довго. Це може призвести до істерики дитини, що перекреслить усі ваші старання. І можливо приведе до хвороби дитини, оскільки організм виснажений.
Завжди прислухайтесь до порад вашого вихователя, тільки він знає як себе почувала дитина за дверима групи! Всі поради працюють, якщо їх виконувати та займатись власною дитиною до відвідування садка. Варто зрозуміти що ніякому разі не варто принижувати рівень інтелекту своїх дітей.  Та не бійтеся сліз дитини це означає що вона вас любить, і що порушено її емоційний стан.




Чи можуть прийняти дитину в дитячий садок без медичної довідки?


НІ! Тому, що відповідно до Положення про дошкільний навчальний заклад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 березня 2003р. №305, а також ст.15 Закону України від 06.04.2000р. "Про захист населення від інфекційних хвороб" прийом дітей до виховних, навчальних, оздоровчих та інших дитячих закладів проводиться за наявності відповідної довідки закладу охорони здоров’я, в якому дитина перебуває під медичним наглядом.
Довідка видається на підставі даних медичного огляду дитини, якщо відсутні медичні протипоказання для її перебування у цьому закладі, а також, якщо їй проведено профілактичні щеплення згідно з календарем щеплень і вона не перебувала в контакті з хворими на інфекційні хвороби або бактеріоносіями.Дітям, які не отримали профілактичних щеплень згідно з календарем щеплень, відвідування дитячих закладів не дозволяється!

ОБОВ’ЯЗКОВА ДОШКІЛЬНА ОСВІТА ДІТЕЙ-П’ЯТИРІЧОК


Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до законодавчих актів з питань загальної середньої та дошкільної освіти (щодо організації навчально-виховного процесу), в якому передбачено зміни до Закону України «Про дошкільну освіту», а саме: запровадження обов’язкової дошкільної освіти дітей п’ятирічного віку.
         Як вплине прийняття цього державного документа на подальший розвиток освіти України?
         Які завдання у зв’язку з її реформою постають сьогодні перед дошкіллям?

Батькам п’ятирічних дітей про дошкільну освіту

1. Примусово ніхто не буде готувати дітей старшого дошкільного віку до шкільного навчання.
Ст. 8 Закону України «Про дошкільну освіту» передбачено, що сім'я зобов'язана сприяти здобуттю дитиною освіти у дошкільних та інших навчальних закладах або забезпечувати дошкільну освіту в сім'ї відповідно до вимог Базового компонента дошкільної освіти. Батьки повинні бути поінформовані про можливі шляхи залучення дітей до здобуття дошкільної освіти. Водночас місцеві органи державної виконавчої влади та органи місцевого самоврядування повинні створити для цього необхідні умови. Отже, дві сторони однієї дуже важливої справи: перша - відповідальність, упевненість і бажання батьків; друга - відповідальність держави за створення доступності і безоплатності дошкільної освіти.


Комментариев нет:

Отправка комментария

Немає коментарів:

Дописати коментар