Правила поведінки і поради під час карантину

Як поводитися під час карантину?

Наразі немає вакцини для захисту від нової коронавірусної інфекції. Найкращий спосіб уберегтися — уникнути впливу цього вірусу. Тобто якомога менше виходити на вулицю і тісно контактувати з іншими людьми.
Як уберегтися від інфікування?
  • Тримайте дистанцію не менше 1,5-2 метра від людей із симптомами ГРВІ.
  • Не торкайтеся свого обличчя руками. Особливо уникайте доторків очей, носа і рота, оскільки саме через них інфекції найлегше проникнути в організм.
  • Під час приготування їжі термічно обробляйте продукти.
  • Ретельно й часто мийте руки теплою водою з милом протягом 20–40 секунд. Немає можливості помити руки? Обробіть їх антисептиком із вмістом спирту щонайменше 60%.
  • Під час кашлю і чхання прикривайте ніс і рот не долонею, а згином ліктя чи одноразовою серветкою.
  • Якщо відчули симптоми ГРВІ, зателефонуйте своєму сімейному лікарю і дізнайтеся проподальші дії

 Профілактика "короновірусного стресу"

⁉️Як зменшити власну тривожність, пов’язану з пандемією? Чи варто говорити з дітьми про коронавірус?

❓Як розповідати, аби не провокувати тривожність і паніку у дітей?
Не бійтеся говорити про коронавірус з дітьми!
Намагайтеся відповідати на питання, подаючи збалансовану інформацію, без емоційного (тривожного) забарвлення. Якщо батьки взагалі не говорять або дають недостатньо інформації, діти схильні вигадувати зайві катастрофічні історії. Проте забагато інформації також може стати причиною додаткової тривоги.

 Найчастіше діти питають:
❓ Що таке коронавірус? Як людина може заразитися на коронавірус?
Вірус поширюється, як грип, застуда чи кашель. Якщо людина, в якої коронавірус чхає або кашляє, мікроби, що знаходяться всередині організму, виходять за межі тіла. Це тому, що під час чхання й кашлю в повітря вилітають крихітні краплі з мікробами.
Щоб потрапити всередину здорової людини й зробити її хворою, цим мікробам доводиться чимало помандрувати. Здорова людина може торкнутися мікробів, що вийшли з чханням і кашлем, а потім торкнутися рота, очей або носа. Це місця, через котрі мікроби можуть потрапити всередину тіла.

Діти та дорослі можуть залишатися здоровими, практикуючи поведінку здоров’я:
➡ Чхати/кашляти в тканини (і викидайте їх) або чхати/кашляти в лікті. Це допомагає утримати мікроби від переміщення й зараження інших людей.
➡ Мити руки милом і водою, як зазвичай, після туалету, перед їжею й після видування носа. Коли ви миєте руки, повільно рахуйте до 20. Батьки можуть запропонувати дітям проговорити азбуку або заспівати якусь пісеньку. Це допоможе дітям краще зорієнтуватись щодо кількості часу для миття рук.
➡ Намагайтеся не торкатися рота, очей і носа.

❓ Чому люди носять маски? Чи треба носити маску?
Маски повинні носити хворі, щоб не поширювати мікроби. Маски також призначені для медичного персоналу (лікарів і медсестер), щоб вони могли допомогти людям, у яких є вірус.

На вулиці маски призначені для того, щоб зменшити вірогідність дотиків руками до обличчя.

❓ Чи можете ви померти від коронавірусу?
Як і від грипу, більшість людей, які заразилися вірусом, не померли. Лікарі доглядають за хворими. Вони хочуть переконатися, що кожен отримує необхідну допомогу, а також запобігти поширенню вірусу.
Важливо продовжувати робити те, що ти любиш робити, та практикувати здорову поведінку, тобто чхати або кашляти в лікті, регулярно мити руки, менше торкатися свого обличчя. Тоді можна не перейматися через вірус.

Демонструйте спокій щодо коронавірусу
✅Попри те, що ви можете тривожитися, важливо демонструвати спокій, коли говорите про вірус. Діти придивляються до вас, щоб побачити, чи ви відчуваєте страх, чи ні.
Згадайте про політ у літаку, коли є турбулентність. Стюардеса, яка здається наляканою, може змусити думати, що дійсно щось не так, і перелякати пасажирів. Якщо стюардеса спокійно із посмішкою пропонує напої, зрозуміло, що скоро будуть сприятливі умови й тряска скінчиться, тому для хвилювання немає підстав.
✅ Обмежте новини щодо коронавірусу
Хоча новини можуть бути корисними, іноді в новинах використовують страшні для дітей формулювання. Постарайтеся обмежити перегляд новин. Дивіться їх, коли дитина спить, або читайте новини самостійно, щоб діти не чули розповіді.
✅ Слідкуйте за заспокоєнням
Дітям закономірно ставити питання про щось для них нове. Однак іноді, повторювані запитання можуть свідчити про дитячу тривожність і пошук заспокоєння. У таких випадках дитина неодноразово задає одні й ті ж самі або подібні запитання. Тривожність у дитини посилюється незалежно від того, скільки разів ви відповідаєте на ці запитання. Якщо ви помічаєте тривожність (зокрема, через постійне перепитування), варто звернутися до фахівця, який допоможе дитині впоратися з тривогою.

Пам'ятайте, всі наполегливо працюють, щоб впоратися з вірусом. Ви можете демонструвати своїм дітям, що ви, як зазвичай, продовжуєте робити важливі для вас речі, практикуючи здорову поведінку.

Немає коментарів:

Дописати коментар